Turpinām apgūt Mērfija likumus dzīvē, tikai otrādā secībā, jo šis ir “pirmais”. Kad jau likās, ka Feja ir paveikusi ko fenomenālu “bez sekām”, izrādījās, ka sekas tomēr ir. Vieta, kur viņa atradās pēc Sahāras šķērsošanas, šķiet ir arī viņas ceļojuma gala punkts. Tā kā viņas raidītāja pārsūtītajā informācijā tie lauki, kuros redzams aktivitātes indekss, ir tukši, tikai no saņemtajiem datiem neko spriest nevar. Tomēr, matemātiski izsakoties, varbūtība, ka putns varētu vairāk nekā nedēļu stāvēt nekustīgi uz vietas, ir tik tuva nullei, ka tā faktiski ir nulle. Putns ir pagalam. Vakar beidzot izdevās Čadā “dabūt galus”, taču vieta nav ļoti apdzīvota un pagaidām nav nekādas skaidrības, kad kāds varēs uz turieni aizbraukt, mēģinot putnu (pareizāk sakot, to, kas no viņa palicis pāri) un raidītāju atrast. Google virtuālās kartes attēlā saskatāmā “ēna” ir “hafiri” – neliels aizdambējums, kas izveidots uz lielākas ūdensteces, lai uzkrātu tur lietus periodā caurtekošo ūdeni, taču pēc Sahāras Saglabāšanas fonda (Sahara Conservation Fund) pārstāvja Džona Ņūbija (John Newby) rakstītā – ņemot vērā šī gada lietus sezonas pieticību, viņš šaubās, vai tur pašlaik ir jebkāds ūdens. Tas arī varētu būt Fejas bojā ejas iemesls. Pēc ļoti lielā enerģijas patēriņa, šķērsojot divus milzu šķēršļus, neatrodot vietu, kur iespējams spēkus atjaunot. Taču tas, protams, ir tīrs minējums. Atliek cerēt, ka agri vai vēlu Fejas raidītāju izdosies atgūt un tad mēs, cerams, to uzzināsim.
Ir jau arī citi jaunumi. Vakar, pēc vairāk nekā mēneša ganīšanās pa Turciju, ceļā beidzot ir devusies arī Sarma. Tā kā viņas pēdējā pauze bija ļoti ilga, var sagaidīt, ka tuvākās dienas (nedēļas?) sekos bezapstāšanās lidojums līdz ziemošanas vietai, domājams, kaut kur Āfrikā. Bet es nebūšu pārsteigts, ja viņa lidos tikai līdz Izraēlai un ziemu pavadīs tur. No gredzenu nolasījumiem ir zināms, ka viena daļa melno stārķu tā dara, zināmā mērā samazinot ceļošanas risku, kas saistīts ar Sahāras parlidošanu, bet no izsekotajiem putniem neviens tā pagaidām nav rīkojies. Laiks rādīs.
Abas pārējās ceļotājas jau ir Sahāras otrā pusē. Upene aizvakar sasniedza Dinderas nacionālo parku (Sudānā) un “pazuda” nezonā, kas tajā apvidū acīmredzami ir normāli. Tieši tajā reģionā ļoti ilgu laiku bez saķeres ar gsm tīklu ir pavadījusi gan Mellene 2013. gadā, gan Kate pērn – abas pirmo ziemu sekmīgi pārziemojušās stārķu meitenes. Zuze bija “iestrēgusi” uz dažām dienām Sahāras dienviddaļā, radot vieglas bažas par to, vai arī viņai nav līdzīgas problēmas kā Fejai, taču vakar viņa pārliecinoši devās tālāk uz dienvidiem. Nu jau viņa ir sasniegusi zonu, kur barības ieguvei nevajadzētu būt problēmai.